Mutluluğun Resmi…

Yazan: Turan 13 Mayıs 2009  
Kategori: GENEL KONULAR

ImageShack

   Hani şair diyor ya “Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?” diye. Bu sabah yapılmışını değil ama çekilmişini buldum internette haberleri okurken. Abi Hikmet Yüksel ve kardeş Nazlı Yüksel… Şu birbirlerine duydukları sevginin güzelliğine bakar mısınız lütfen, şu gülüşlerine ve gözlerinin içerisindeki mutluluk ışığına. Eh tabi 14 yaşındaki kızkardeşin 28 yaşındaki abisine şarılışındaki yakınlık da bambaşka bir güzellik.

   Evine dönerken farkediyor Nazlı dumanları, kendi evinden gelen dumanlar ve evde olduğunu bildiği konuşma ve yürüme engelli abisi Hikmet… Kendinde anahtar olmadığı için eve giremeyince çıkıyor yan taraftaki inşaat binasın, yaşını ve tehlikeyi düşünmeden ordan geçiyor kendi balkonlarına. Görevliler geldiğinde Nazlı’yı baygın abisinin yanında buluyorlar onu kurtarmaya çalışırken.

  Günün değil, hayatın kahramanlarından biridir Nazlı. Abisi Hikmetin dünyadaki en büyük şanslarından biridir o. Kendini kurtardığı için değil, kendini bu kadar çok sevdiği için şanslıdır. Ne mutlu onlara ve onları sevenlere… Bir kere daha, Şu mutluluğua bakar mısınız lütfen :) Her ikisine ve ailelerine içten mutluluklar diliyorum. Nazar değmesin inşallah…

  Bu arada kızkardeşimi ne kadar sevdiğimi ve özlediğimi hatırladım, arayıp sohbet edeyim biraz keretayla…

  Siz de sizi sevenlerele mutlu olun….

  Şimdilik bu kadar

233 views

Yorumlar


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!